Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

  Gıdı estetiği çenenin alt kısmı ile boynun başlangıç bölümü arasında yer alan gıda bölgesinde bulunan fazla yağ tabakasının alınması işlemine verilen isimdir. Gıdı bölgesinde bulunan yağ miktarı deride sarkma ve katlanmaya sebebiyet verir. Temel olarak yüz ve dekolte bölgesinin daha estetik bir görüntüye kavuşmasını hedefleyen gıdı aldırma estetiği, bireyin yaşam kalitesini kalıcı bir dokunuş ile yükseltmeyi amaçlar.

  Gıdı Nedir
   
   

  Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Gıdı aldırma estetiği ameliyatlı ve ameliyatsız şekilde yapılabilir. Hangi tekniğin uygulanacağına kişinin isteklerine, sağlık durumuna, vücut ve gıdı bölgesinin yapısına göre uzman ve hasta ile birlikte karar verilir. Gıdı estetiği esnasında genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Ameliyatlı gıdı estetiği genellikle 40 ile 45 dakika civarında sürer.

  Gıdı Neden Sarkar
   

  Gıdı Estetiği Yöntemleri

  Gıdı ve boyun estetiği ameliyatlı ameliyatsız olmak üzere iki farklı yöntem ile yapılıyor olsa da bu yöntemler de kendi içinde farklı çeşitleri sahiptir. Ameliyat ile yapılan uygulamalar liposuction, lazer ya da vaser yöntemleri ile gerçekleşir. Ameliyatsız gıdı estetiği ise deoksikolik yağ eritici mezoterapi ürünlere karıştırılarak bir protokol uygulanması ile gerçekleşir.

   

  Gıdı Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Gıdı estetiği sonrası hastanın iyileşme döneminin ilk yedi günü boyunca mutlaka korse takması gerekir. Korse sayesinde iyileşme süreci daha hızlı ilerler ve gıdı bölgesi daha iyi şekil alır. Bunun yanı sıra gıdı estetiği olanlar doktorun verdiği tavsiyeleri mutlaka uymaları gerekir.

  Gıdı estetiği öncesi sonrası alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak gerekir. Eğer sürekli olarak kullanmak zorunda olduğunuz bir ilaç varsa uygulamayı gerçekleştirecek uzmana mutlaka bundan bahsetmeniz gerekir. Bunun yanı sıra uygulama öncesinde aspirin gibi kanın durmasını engelleyen ilaçların tüketimini minimum seviyeye indirerek komplikasyon riskini ortadan kaldırmak gerekir.

   
  Gıdı Estetiği Nedir
   

  Gıdı Estetiği Ameliyatı Fiyatları

  Gıdı estetiği fiyatları uygulamanın hangi yöntem ile gerçekleştiği ve hastanın istekleri gibi pek çok farklı etken dolayısıyla değişkenlik gösterir. Kendi içerisinde farklı çeşitleri olan gıdı estetiği operasyonlarının fiyatları hastanın durumuna göre değişkenlik gösterir.

  Ameliyatsız gıdı estetiği fiyat aradıkları ameliyatsız olarak uygulanacak yöntemler ve hastanın uygulama yapılacak bölgede bulunan yağ dokusuna göre değişir. Uygulama öncesi uygulamayı gerçekleştirecek uzman tarafından yapılan tetkiklerde belirli bir fiyat aralığı verilir.

   

  Gıdı Aldırma ve Eritme Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

  Liposuction ile gerçekleşen gıdıdan yağ alma işleminde küçük bir kesi uygulanır. İyileşme süreci 1 ayı bulabilir. Ameliyatsız olarak gerçekleşen veya yakarak gıda bölgesine daha estetik görünmesini sağlayan uygulamalar ise 1 ile 2 gün içerisinde iyileşme sürecini tamamlar.

  Gıdı Estetiği İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

   

  Gıdı Estetiği Kalıcı mı?

  Gıdı ameliyatı kalıcı bir işlemdir. Ancak kişinin yaşam tarzına dikkat etmesi gerekir. Eğer kişi operasyon sonrasında tekrar yoğun bir kilo alma ya da verme gibi durum yaşamazsa gıdı estetiğinin tekrarı gerekmez.

   

  Gıdı Estetiği Ameliyatlı mı, Ameliyatsız mı Yapılmalı?

  Gıdı operasyonu, gıdı bölgesinde bulunan yağ dokusunun yoğun olması sebebiyle estetik bir görüntüye sahip olmadığını düşünen herkes tarafından tercih edilebilir. Ameliyat ya da ameliyatsız şekilde gerçekleşen bu uygulamanın her iki farklı tümünde kendine dair avantajları ve dezavantajları bulunur. Hangi uygulamanın sizin için en uygun olduğunu ise operasyonu gerçekleştirecek uzman ile birlikte karar verebilirsiniz.

   

  Gıdı Eritme Estetiği için En Uygun Yaş Kaçtır?

  Gıdı estetiği ameliyatı için herhangi bir yaş sınırı bulunmaz. Ancak en ideal sonuca ulaşmak için 18 yaşına kadar beklenmesi önerilir.

   

  Gıdı Estetiği Genel Anestezi ile mi Yapılıyor?

  Gıdı sarkması ameliyatı gıda ile de anılan gıda estetiği genellikle lokal anestezi ile yapılması uygun olan bir operasyondur. Ortalama 45 ile 50 dakika kadar süren gıda estetiği operasyonu bazı durumlarda ya da hastanın talebine bağlı olarak genel anestezi altında da gerçekleşebilir.

   

  Gıdı Estetiğinde Lazer Kullanılıyor mu? Buzla Gıdı Aldırma Oluyor mu?

  Buzla gıdı aldırma olarak ifade edilen, yağ dokularını soğuk ile kristalleştirilmesi ve ardından vücut tarafından emilimini sağlanmasını amaçlayan uygulama Cool Mini ve lazer, gıdı estetiği amacıyla kullanılan ameliyatsız yöntemlerdir. Dolayısıyla Cool Mini ve lazerle gıdı estetiği sayesinde gıdı bölgesinde istediğiniz estetik görüntüye ulaşabilirsiniz.

   

  En İyi Gıdı Estetiği Yöntemi Hangisi?

  En iyi gıdı estetiği yöntemi kişiye göre değişkenlik gösterir. Kişinin gıdı bölgesinde bulunan yağ miktarı ya da kişinin uygulama sonrası elde etmek istediği estetik görüntü en iyi gıdı estetiği yönteminin değişmesini sağlar.

   

  Gıdı Aldırma Esnasında Ağrım Olur mu?

  Lokal ya da genel anestezi altında gerçekleşen gıdı eritme estetiği hastanın herhangi bir ağrı hissetmesine engel olur.

   

  Gıdı Estetiği Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

  Her cerrahi operasyon sonrası meydana gelebilecek iç kanama ya da enfeksiyon gibi riskler gıdı estetiği ameliyatı için de geçerlidir. Ancak alanında uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonrası herhangi bir komplikasyon oluşma riski oldukça düşüktür.

   

  Kalemle Gıdı Erir mi? Kalemle Gıdı Eritme Nedir?

  Gıdı eritme için evde çeşitli yöntemlere kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerden biri de bir kalem aracılığıyla gıdı eritme egzersizleri yapmaktır. Estetik gibi operasyonlar kadar keskin bir sonuç vermese de dikkatli ve düzenli uygulamada küçük değişikler gözlemlenebilir.

   

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği Tekniklerinde Kaç Seans Tekrar Etmek Gerekiyor?

  Ameliyatsız gıdı estetiği genellikle 2 seansta tamamlanır.

   

  Thermage CPT Nedir? Nasıl Yapılır?

  Thermage CPT vücudun kendi kendini yenilemesi sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntem de cilt altına 55 derecelik bir ısı verilir ve cildin en alt katmanına etki eder. Kolajen bantları ısıtılır ve deri altı bağ dokusunun sıkılaşması sağlanır.

   

  Gıdı Estetiği Radyofrekans ile Yapılıyor mu?

  Gıdı estetiğinde kullanılan Thermage yöntemi radyofrekans dalgaları sayesinde gıdının daha estetik bir görüntüye sahip olmasına imkan tanır.

   

  Gıdı Estetiği Hangi Operasyonlar ile Birlikte Kombine Yapılabilir?

  Gıdı ve çene estetiği genellikle boyun germe ameliyatı ve kalıcı ip askı uygulamaları ile birlikte tercih edilir.

   

  Ulthera Nedir? Nasıl Yapılır?

  Ses dalgaları kullanarak yapılan ve ameliyat gerektirmeden cildin sıkılaşmasını sağlayan Ulthera, kozmetik estetik uygulamadır. Diğer ameliyatsız yöntemlerin aksine cildin 4.5 ile 5 mm gibi daha derin katmanlarına etik edilmesi mümkün hale gelir.

   

  Erkekler de Gıdı Eritme Estetiği Yaptırabilir mi?

  Gıdı sarkması estetiği hem kadın hem de erkekler tarafından tercih edilebilecek estetik bir uygulamadır.