Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

  Saç lazeri, saç kaybına kalıcı bir çözüm sunan estetik uygulamalar arasında yer alır. Güncel teknolojik ürünler kullanılarak saç bölgesinde ve deri altında bulunan kan dolaşımının artırılmasını sağlar. Böylelikle mevcut saçların güçlenmesine destek olur, saçsız alanlarda ise saç çıkmasını tetikler. Sağlıklı, güvenli ve oldukça popüler bir tedavi yöntemi olan saç lazeri, hem kadın hem de erkekler tarafından tercih edilir.

   
   

  Saç Lazeri Nedir?

  Çeşitli sebepler dolayısıyla güçsüz ve sağlıksız olan saçların daha sağlıklı hale getirilmesi ya da saçsız olan alanlarda saç oluşumunun desteklenmesi amacıyla gerçekleştirilen estetik uygulama “saç lazeri nedir?” sorusuna yanıt olarak verilebilir. Saç lazeri sayesinde saç kayıplarının önüne geçilir ve daha sağlıklı bir saç görüntüsüne sahip olmak mümkün hale gelir.

   

  Saç Lazeri Uygulamaları

  Saç lazer tedavisi uzman bir dermatolog tarafından saç analizinin yapılmasından sonra kişinin saç yapısına ve dökülme derecesine göre farklı seanslarda ve sıklıkta gerçekleştirilen uygulamalardır. Bu uygulama esnasında dermapen yardımıyla saç bölgesine minik kanallar açılır ve buradan saçların büyümesini ve beslenmesini sağlayan bir serum enjekte edilir. Ardından lazer cihazı ile saç derisinin altında işlevini yitirmiş olan kılcal damarlara atış yapılır. Böylelikle bölgede bulunan kan dolaşım hızlanır ve serumun etkinliği artırılır.

  Lazer Saç Ekimi Fiyatları

  Saç lazeri fiyatı uygulama yapılacak olan bölge, saç yapısı ve saçın azlığı gibi pek çok farklı etken dolayısıyla değişkenlik gösterir. Var olan saçları güçlendirmek ya da saçsız alana ekim yaparak daha sağlıklı bir görüntü yaratmak amacıyla gerçekleştirilen lazer saç ekimi fiyatları kişiye ve gerçekleşecek olan seanslara göre değişkenlik gösterir.

  Hacimli ve Dolgulu Saçlar İçin Saç Lazeri
   

  Saç Lazeri ile Saç Çizgisi Düzeltme

  Saç çizgisinin belirsiz olması ya da daha önce yapılan lazerin istenilen sonuca ulaşmaması lazer yardımıyla saç çizgisini düzeltme işlemine ihtiyaç duymaya neden olur. Saç çizgisi düzeltme lazer yöntemi ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Deneyim gerektiren karmaşık bir işlem olmasına rağmen uzmanlar tarafından kolaylıkla gerçekleştirilen bu işlem hastanın estetik olarak daha iyi bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olur.

   

  Saç Lazeri Kimler Yaptırabilir?

  Saç lazeri yaptıranlar saçlarında normalin üstünde bir seviyede dökülme yaşayan, sağlıklı saçlara sahip olan ve bu gibi sebepler dolayısıyla özgüven problemi yaşayan 18 yaşından büyük herkes tarafından tercih edilebilir. Hem kadın hem de erkekler tarafından tercih edilen saç lazeri, estetik açıdan en önemli rolü oynayan saç görüntüsünü çok daha sağlıklı hale gelmesini sağlar.

   

  Saç Lazeri Kalıcı mı?

  Saç lazeri faydaları arasında kalıcı bir işlem olması bulunur. Saç dökülmesini kalıcı şekilde durduran ve yeni çıkan saçların dökülme gibi bir problemle karşılaşmasına engel olan saç lazeri, mümkün olan en kısa süre içerisinde istenilen sağlıklı saç görüntüsüne ulaşmaya yardımcı olur. Dolayısıyla saç lazeri büyük bir özgüven problemine sebebiyet veren saç kaybı ve kellik problemine kalıcı bir çözüm yaratır.

   

  Saç Lazeri Öncesi ve Sonrası

  Saç lazeri öncesi sonrası dikkat edilmesi gereken etkenler iyileşme sürecinin mümkün olan en kısa süre içerisinde tamamlanması adına önemlidir. Uygulama öncesinde yapılan tetkiklerde hastanın uygulamayı gerçekleştirmesi adına herhangi bir engele sahip olup olmadığı tespit edilir. Eğer sürekli olarak kullanmanız gereken bir ilaç varsa bunu mutlaka uzmana belirtmelisiniz. Uygulama öncesinde sigara, alkol ve kan sulandırıcı aspirin gibi ilaçlardan uzak durmanız gerekir. Uygulama sonrası ilk bir hafta saçlarınızı yıkamanız önerilmez. Uygulama esnasında uzman tarafından dikkat edilen etkenler bu sürenin uzamasına ya da kısalmasına neden olabilir. Bu sürenin sonunda sizlere verilen losyon ile saçlarınızı yıkayarak duş alabilirsiniz. İyileşme süreci boyunca kafanıza sıkmayacak bir şapka yardımıyla güneşten korunmalı ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmalısınız. İyileşme süreci boyunca ağır sporlardan uzak durmak ve istirahat etmek de oldukça önemlidir.