Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

  All On Four Diş Tedavisi Nedir?

   

  All-on-4 diş implantları, 4 diş implantına dayanan bir dizi diştir. Dört titanyum implant, 10 ila 14 dişe sahip sabit bir diş protezini destekler. Yerleştirildikten sonra, yedek dişleriniz doğal dişlerinize benzer görünecek, hissedilecek ve çiğnenecektir. Protezin hemen yerleştirilmesi nedeniyle bu tedavi popülerdir, bu nedenle hastalar eksik dişleri hemen yerine getirebilirler.

  All on four yöntemi nasıl uygulanır?

  Bu yöntemde titanyum diş implantları kullanılmaktadır. Geleneksel implant ile all-on-four tekniği arasındaki tek fark, normal diş implant tedavisinde tam bir diş seti sağlamak için en az 8 veya 10 implant yerleştirilmesinin gerekli olmasıdır. All-on four tedavide ise sadece 4 implant yeterli olup, tedaviyi daha kolay, daha ekonomik ve daha kısa hale getiren bir protetik diş seti uygulamak için yeterlidir.

  Ağzın ön kısmına kemiğin güçlü olduğu yere 2 adet implant, arka kısmına ise 2 adet implant daha yerleştirilir. Öndekiler 90 derecelik açıyla, arkadakiler ise 45 derecelik açıyla yerleştirilerek daha dayanıklı bir sonuç elde edilir.

  Dental implantlar uygulanmadan önce lokal anestezi altında kalan ölü dişler çıkarılır. İmplantlar yerleştirildikten sonra ağza geçici bir protez yerleştirilir. Bundan sonra hasta kalıcı bir protez almak için 3 ay beklemelidir.

  All-On-4’ün Faydaları Nelerdir?

  İmplant diş hekimliği, eksik dişler için mükemmel bir diş çözümüdür.
  All-on-4 implantların faydaları şunlardır:/p>

  Diğer dental implantlara göre daha kısa kurulum süresi
  Tedavinin tamamı bir günde tamamlandı
  Daha az invaziv prosedür
  Gelecekteki kemik kaybını önler
  Tam kemer restorasyonu
  İyileştirilmiş ağız sağlığı
  Güçlü doğal ısırık
  Gelişmiş güven

  All-On-4 İçin İyi Bir Aday Kimdir?

  Kötü çürümüş dişleri, kırılmış dişleri veya dişeti hastalığından ciddi şekilde etkilenmiş dişleri olan hastalar, hepsi bir arada 4 tedavisi için genellikle iyi adaylardır. All-on-4, diyabet, osteoporoz veya diğer sağlık koşulları nedeniyle normalde diş implantları için uygun olmayan hastalarda yapılabilir. Çok sayıda dental implantı destekleyecek kemik yoğunluğuna sahip olmayan hastalar all-on-4 için ideal adaylar olabilir. Dental implantların aksine, hastaların all-on-4 tedavisinden önce pahalı ve zaman alıcı kemik grefti ameliyatı geçirmelerine gerek yoktur.

  Kalan çok sayıda dişiniz varsa veya yalnızca tek bir diş için implanta ihtiyacınız varsa, bu sizin için en iyi tedavi olmayabilir. Diş köprüsü, kısmi protez veya tek diş implantı dahil olmak üzere doğal dişlerin yerini almak için birçok alternatif mevcuttur.

  Türkiye’de All-on-four Maliyeti

  İtalya, İspanya, Rusya, İngiltere, ABD gibi çoğu ülkeye göre çok daha uygun fiyatlı olması nedeniyle kliniğimizi all-on-four tercih eden hasta sayısı her geçen gün artıyor. Buraya geldiğinizde, kendi dilinizde konaklama, transferler, ilaçlar ve tercüman ayarlıyoruz.