Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

  Diş Laminat Kaplamaları Nedir?

  Hollywood gülüşü ve dental laminate olarak da bilinen laminate kaplamalar, diş estetiği tedavisidir. Dişlerin ön yüzlerine ince kaplamalar yerleştirilerek daha iyi bir görünüm elde edilmesi amacı ile yapılır.

  Diş Laminat veneer çeşitleri nelerdir?

  Laminat kaplamalar porselen veya kompozit olabilir. Porselen laminateler diş hekimi tarafından laboratuvarda hazırlanır. Oysa kompozit laminat veneerler önceden yapılır ve doğrudan uygulanır. Kompozit veneer tedavisi bir günde tamamlanabilir ancak porselen laminate veneer tedavisi laboratuvar hazırlığı nedeniyle bir hafta kadar sürebilir.

  Ürünü hazırlamak için hastanın ağzının tüm boyutları ve hesaplamaları bir PC’ye iletilir. Özel dikkat, profesyonellik gerektirir ve daha iyi sonuç verir. Bu nedenle porselen kaplama fiyatları genellikle kompozit olanlardan farklıdır.

  Laminate veneerler dental bonding(kompozit veneerler) tedavisi kadar başarılıdır. Laminat veneerler daha güçlü ve pürüzsüz bir malzemeye sahip olduklarından, yapıştırmadan daha uzun süre dayanmaları muhtemeldir. Hastalar çoğu zaman fiyatlarına göre kompozit kaplamaları tercih etmekte ve daha sonra uzun vadede laminate veneerlere değiştirmeye karar vermektedirler.

  Kimler Diş laminate veneer yaptırabilir?

  Dişlerinizin şeklinden veya görünümünden memnun değilseniz harika bir çözümdür. Özellikle çapraşık, kırık, ayrık veya renksiz dişlere sahip kişiler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Çok ince oldukları ve metal içermediği için görünüm açısından oldukça güvenilirdirler. Orijinal dişleriniz kadar doğal görünmelerini sağlayan şeffaflığa sahiptirler. Lamine kaplamalar herhangi bir anestezi veya kesi gerektirmez. Şekil değiştirmeden direkt olarak dişlere yapıştırılırlar. Uzun süreli bir tedavi olduğu için özellikle ortodonti tedavisi görmek istemeyenler tarafından tercih edilebilir.

  Lumineer nedir? Nasıl gerçekleştirilir?

  Lumineers, ABD’de geliştirilen yeni bir diş tedavi tekniğidir. Lumineers markalı olup, malzemesi sayesinde kısa sürede daha iyi ve doğal sonuç verir. Lumineers diğer tekniklerden farklı olarak iğne, kesi veya diş küçültme gerektirmeyen minimal bir tedavidir. Sadece dişlere yapıştırılırlar.

  Ancak diş yapınız lumineer için uygun değilse lumineer uygulamadan önce dişlerinizde küçük bir ayar veya yeniden şekillendirme yapılabilir.

  Türkiye’de Laminat Kaplama Maliyeti

  Lamina veneer fiyatları markaya ve tedavi edilecek diş sayısına göre değişiklik gösterebilir. Türkiye’de diş tedavileri yaklaşık %60 daha uygun fiyatlıdır. Türkiye’ye laminate veneer yaptırmak isteyenler için konaklama, yer transferi, ilaç temin ediyoruz. Daha fazla bilgi almak için hasta yöneticilerimizle iletişime geçebilirsiniz.