Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

  Mini Yüz Germe (Macs Lift) Ameliyatı

  Kadınlarda yüzdeki yaşlanma yirmili yaşlardan itibaren etkisini göstermeye başlar. Yerçekimi, güneşin zararlı ışınları, sigara kullanımı ciltteki yaşlanma etkilerini arttırıcı faktörlerdir. Yaşın 25’e gelmesiyle birlikte ciltteki olumsuz etkiler gözle görülür hale gelmeye başlar. Alın bölgesinde kırışıklıklar oluşmaya, burun ve ağız çevresindeki oluklar derinleşmeye başlar. Yüzde sağ ve sol taraf farklı yansımalar vermektedir.

  Sol tarafta düşünceli bir yapı, sağ tarafta ise neşeli bir yapı görünür. Bu beynin sağ ve sol tarafının farklı çalışması nedeniyle olur. Sağ taraf ruhsal tarafımız, sol taraf ise düşünen taraftır. Bu nedenle yüzün sol tarafında oluşan kırışıklıklar daha derin olur. Yüz bölgesinin iki tarafı da aynı kırışıklığa sahip olan kişiler somurtkan ve neşesiz yapıda olurlar.

  Kadınlar 40 yaşından önce genellikle yüzlerinde olan küçük ve sınırlı sorunları gidermek için, dolgu gibi işlemleri tercih etmektedir. Fakat bu kişiler yüzlerindeki sarkma ve kırışıklıklar nedeniyle oluşan yaşlı görünümü gidermek için mini yüz germe MACS ameliyatı olmayı tercih edebilirler. Bu operasyon herkese uygulanabilecek bir teknik değildir.

  Bunun kararını estetik cerrah verecektir. Bu yöntemde hastanın kulak memesinin önünden başlayarak, kulak içine gizlenen, yukarıda saçlı deriye kadar uzanan 5-7 cm kadar bir kesi yapılır. Bu izler büyük bir bölümü kulak içinde ve saçların arasında kaldığından dikkat çekici olmaz. Yüz cildinden sınırlı bir alan kaldırılmaktadır. Yüz sinirleri burada herhangi bir zarar görmez. Bu operasyonun sonuçları doğal bir görünüm oluşturur.

  Yüz doğal bir görünüme sahip olmalı

  Yüzün bir bütün halinde gerilmesi toplumda fazla rağbet görmeyen uygulamaların arasına girmiştir. Çünkü bu uygulamanın az oranda geri dönüşümsüz komplikasyonlarının olmasıdır. Yüz gerdirme işlemi sonrasında felç olma ya da donuk bir yüze sahip olmak kabul edilmiyor. Bu nedenle mini yüz germe yöntemi MACS mini lifti daha fazla tercih edilir olmuştur. Bu ameliyatlar sonrasında hastalar sadece 1 gece hastanede kalmakta ve 8-10 gün içinde normal yaşantısına dönmektedir.

  Diğer yüz germe operasyonlarında iyileşme bile 2-3 haftayı bulmaktadır. Kadınların günümüzde aktif olarak iş hayatının içinde olması nedeniyle, iyileşmenin erken olması ve komplikasyonun olmaması mini yüz germe yönteminin tercih edilmesi için önemli avantajlar arasındadır.

  Yüz doğal bir görünüme sahip olmalı
   
   

  Mini yüz germe ameliyatlarında daha az morluk ve şişlik oluşmakta

  Bu ameliyatların sonucunda yüzde daha az şişme, daha az morluk oluşmaktadır. Komplikasyonlar daha az görülür. Yüzün görünümü doğal ve genç durur. Hastaların iyileşme süresi daha kısadır. Uygulanan mini liftler daha az kalıcı olsa da, tekrarlanması daha kolaydır. Bu yöntem daha çok genç hastalara uygulanmaktadır. İleri yaşlarda daha fazla kırışıklık olacağından, tam yüz germe ameliyatı tercih edilir.

  Yüz germe yöntemlerinin bazılarında ağız ve gözlerin yana doğru çekilmesi yüzünden yüzde doğal olmayan bir görünüm meydana gelir. Hastada çene sivrilir, ağız yapısı genişler, kulaklar uzar ve aşağıya doğru çekilir. Bu karşıdan yapılmış yüz imajı verir. Bu tür hastalar birbirlerine benzer. Mini yüz germe ameliyatlarında bu durum ortaya çıkmaz. Bu ameliyatlarda diğer yüz germe ameliyatlarına göre daha hızlı iyileşme görülür.