Badem Göz Estetiği Ameliyatı


Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

  Gözlerin biçimi ile yüz ifadesi arasında derin bir etki mekanizması bulunur. Gözlerinin şeklinin yüz ifadesini etkilediğini düşünen, gözlerinin şeklini iyileştirmek isteyen kişiler son dönemin popüler estetik uygulaması badem göz estetiğine başvurabilirler.

  Badem göz estetiği hasta özelinde belirlenen ameliyatlı ya da ameliyatsız işlemlerle gerçekleştirilebilmektedir. Badem gözler, hafifçe yükseltilmiş dış köşeyle ya da canthusun ve irisin alt kenarında bulunan bir alt göz kapağı görünümüyle karakterizedir.

  Tüm göz şekilleri güzel olabilse de badem gözler çekici, genç ve egzotik bir görünüm yaratabilmektedir. Bazı kişiler genetik ya da etnik kökenleri nedeniyle doğal olarak badem gözlere sahiptirler. Bunun dışındaki kişiler ise badem göz estetiği ile arzu ettikleri görünüme kavuşabilirler.

  Badem göz estetiği yaptırmak isteyen kişiler, mevcut göz şekillerine ve anatomilerine göre nasıl bir sonuç elde edebilecekleri konusunda oküplastik cerrahlar ile görüşmelidirler. Bazı durumlarda, gözün dış canthusunun sıkılaştırılması ya da yeniden konumlandırılması için lateral kantoplasti yapılması gerekebilir.

  Alt göz kapağında normalden fazla düşüklük bulunan ya da skleranın bir kısmı geri çekilmiş olan hastalarda, alt göz kapaklarının pozisyonunun ve gerginliğinin ayarlanması için ek prosedürlere ihtiyaç duyulabilir. Hastaların arzu ettikleri sonuçlara ulaşılabilmesi için badem göz estetiği ameliyatı kaş kaldırma ameliyatı, göz kapağı estetiği ameliyatı ya da diğer kozmetik prosedürlerle birleştirilebilir.

  Göz Nedir
   

  Badem Göz Estetiği Nedir?

  Bu soruya cevap verebilmek için öncelikle badem göz yapısının ne olduğunu yanıtlamak gerekir. Badem göz uzun yıllardır estetik olarak popüler bir şekildir. Gözün dış kenarının iç kenarına göre daha yukarıda durmasını sağlayan bu şekil estetik anlamda güzel görünmesiyle bilinir. Badem göz ameliyatı ile doğuştan bu şekle sahip olmayan kişilerin buna kavuşması sağlanır.

  Göz estetiği diğer bir deyişle oküloplasti ya da oküloplastik cerrahi, göz kapaklarını, kaşları, göz çukurunu, gözyaşı kanallarını ve yüzü kapsayan çeşitli prosedürleri ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Okülopasti tıbbi bir gereklilik sonucunda, kozmetik nedenlerle ya da her ikisine bağlı olarak uygulanabilir.

  Badem göz estetiği yani Kantoplasti, lateral canthusun yeniden yapılandırılması ya da şekillendirilmesi için uygulanan cerrahi bir prosedür olarak kabul edilir. Lateral canthal tendonun ve çevresindeki yapının güçlendirilmesi, göz kapağı ve göz küresi arasındaki normal pozisyonun ve ilişkinin korunmasına yardımcı olmak için yapılır.

   
   
  Badem Göz Estetiği Nedir
   

  Badem Göz Nedir?

  Genelde daha iri gözlere ve canlı bakışlara sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği badem göz, hafif çekik ve iri görünümlü şekle sahip gözler olarak tanımlanabilir. Badem gözler şekilleri ve yapıları itibarıyla kişilerin bakışlarına canlılık katmalarının yanı sıra egzotik bir etki de sunmaktadır.

   

  Ameliyatsız Badem Göz Estetiği

  Badem göz birçok kişi tarafından beğenilse de bazı kişilere ameliyat korkutucu gelebilir. Ameliyatsız badem göz estetiği seçeneklerini denemek isteyenler göz çevresine enjeksiyon veya dolgu ile uygulama yaptırmayı tercih edebilir.

   
   

  Erkek Badem Göz Estetiği

  Bu uygulama yalnızca kadınlardan değil erkeklerden de talep gören estetik bir operasyondur. Erkek badem göz estetiği birçok kişi tarafından tercih edilebilir. Bu operasyon sayesinde erkekler de daha dikkat çekici ve hoş bir görüntüye sahip olur.

   

  Badem Göz Ameliyatı Teknikleri

  Bu ameliyat esnasında kullanılan teknikler gözün dış tarafına küçük bir kesi atılması ile gerçekleşir. Hastanın ihtiyacına, sağlık durumuna ve yüz yapısına bağlı olarak en uygun tekniği uzman ile görüşerek belirlemek gerekir. Diğer taraftan badem gözlere sahip olmak isteyip ameliyat tercih etmeyenler için ameliyatsız badem göz estetiği yöntemleri de bulunur.

   

  Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

  Ameliyatı ortalama bir saat süren dolayısıyla pratik bir işlem olarak ele alınan operasyonlar arasında yer alır. Kısa süreli bir cerrahi işlem olan bu operasyonda gözün dış tarafına küçük bir kesi atılır, özel iplikler sayesinde gözün dış kenarı yukarı çekilir ve tutturulur. Bu sayede gözlerin badem bir yapıya sahip olması sağlanır.

  Alt canthal tendonun kesilmesi, gerilip yeniden konumlandırılması için yapılan bir ameliyattır. Öncelikle hasta özelinde verilen kararla lokal ya da genel anestezi uygulanır. Canthal tendona erişmek için göz kapağının dış köşesinde kesi yapılır. Göz kapağının desteklenmesi için tendon özel iplikle yeni konumuna çekilir. Dikişler kullanılarak belirlenen bölgeye tutturulur. Eğer hastanın sarkıklığı hafif derecedeyse daha az invasive bir prosedür olan kantopeksi uygulaması tercih edilebilir.

   
   

  Badem Göz Estetiği Ameliyatı Fiyatları

  Badem göz ameliyat fiyatları hastanın tıbbi durumu ve ameliyat sonrası istenilen görüntü gibi farklı etkenler dolayısıyla değişkenlik gösterir. Uygulama ile ilgili fiyat bilgisi ancak operasyonu gerçekleştirecek uzman tarafından işlem özelinde verilebilir.

   
   

  Badem Göz Estetiği Öncesi ve Sonrası

  Badem göz estetiği öncesinde uzman tarafından önerilen şekilde beslenilmeli ve öneriler mutlaka dikkate alınmalıdır. Operasyon sonrası iyileşme sürecinin daha hızlı ve sağlıklı şekilde devam edebilmesi adına yalnızca doktor tarafından reçete edilen ürünlerin kullanılması gerekir.

   
   

  Badem Göz Estetiği Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Estetik operasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken temel noktalar doktor tarafından belirtilecektir. Operasyon sonrasında ise herhangi bir komplikasyon meydana gelmemesi için doktorun önermediği ilaç ya da bakım ürünleri kullanılmamalı, güneş gözlüğü takılmalı ve kişi gündelik yaşamına kendini yormayacak şekilde devam etmelidir.

   

  Badem Göz Estetiği Kalıcı Mı?

  Gözlerin daha estetik bir yapıya sahip olmasını sağlayan bu operasyon büyük oranda kalıcıdır. Bununla birlikte yaşlanma süreci ve cildin esnekliğine bağlı olarak kalıcılık farklılık gösterebilir. Ancak kalıcılığı arttırmak ve istenilen sonuca ulaşmak için operasyonun mutlaka bir uzman tarafından titizlikle gerçekleştirilmesi gerekir. Uygulama sonrasında da yine uzmanın vereceği önerilere dikkat edilmelidir.

   

  Badem Göz Ameliyatı Kimlere Yapılır?

  Badem göz ameliyatı düşük göz problemi yaşayan ya da göz yapısını estetik olarak beğenmeyen hastalar tarafından tercih edilebilir. Eğer hastanın bu uygulamanın gerçekleştirilebilmesi adına herhangi bir sağlık problemi yoksa ameliyat uygulanabilir.

  Badem göz estetiği; gözleri çok yuvarlak olan, göz altında torbalar bulunan, göz kapaklarındaki düşme nedeniyle üzgün bir görüntüye sahip olan ve daha iri, dikkat çekici gözlere sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

  Yaş almaya bağlı olarak gözlerin etrafındaki deri doğal olarak elastikiyetini kaybeder. Bu durum alt göz kapağı tendonunun gevşekliğinden kaynaklanan alt göz kapağı sarkmalarına neden olabilir. Kişinin yorgun ve üzgün görünmesine neden olan bu soruna genelde göz altı torbaları da eşlik eder.

  Göz kapaklarındaki sarma yalnızca yaş almaya bağlı olarak gerçekleşmez. Cilt korumaya yönelik yeterli önlem alınmaksızın güneş ışınlarına maruziyet, kalıtsal faktörler, göz travması, felç, sigara ve alkol tüketimi de göz kapaklarında sarkmalara neden olabilir.

  Bazı kişilerde, önceden yapılmış olan göz ameliyatlarının bıraktığı alt göz kapağı komplikasyonlarının giderilmesi için bir revizyon prosedürü olarak da badem göz estetiği yapılabilir.

   

  Badem Göz Estetiği Neden Yapılır?

  Badem göz estetiğinin neden tercih edildiğine dair tek bir yanıt vermek doğru olmayacağı gibi mümkün de değildir. Kişinin göz yapısını beğenmemesi ya da estetik olarak yüz tipine uygun bulmaması gibi pek çok farklı etken badem göz estetiği yaptırmasına neden olabilir.

  Badem göz estetiği hastanın görünüşü ve yüz estetiği üzerinde doğrudan etki yaratan bir uygulamadır. Badem göz estetiği ile kişinin görünümü gençleşir. Gözler daha yumuşak ve şekilli bir görünüme kavuşur. Göz kapaklarının çevresinde “mini yüz germe” etkisi yaratılır. Gözlerdeki hüzünlü ve yorgun görünüm giderilir.

   

  Badem Göz Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıl Olur?

  Badem göz ameliyatından sonra ağrı, morarma ve şişlik sıklıkla görülmekle birlikte 7-10 gün içerisinde düzelmesi beklenir. Bu süre içerisinde hasta mümkün olduğunca dinlenmeli, başını yüksekte tutmalıdır. Aynı zamanda hastalar egzersiz yapmaktan, göz bölgesini ovmaktan ve bir hafta süreyle makyaj yapmaktan kaçınmalıdırlar.

  Operasyondan sonra doktorun belirttiği süre boyunca kontak lens kullanılmamalıdır. Aynı şekilde okumak, TV izlemek, bilgisayar ya da telefon ekranına bakmak gibi gözleri yorabilecek aktivitelerden belirli bir süre uzak durulmalıdır.

  Bazı hastalar ameliyattan sonra görme duyularında değişiklik olduğunu fark edebilirler. Bunun geçici bir durum olması ve tıbbi bir müdahale gerekmeksizin normale dönmesi beklenir.

  İyileşme sürecinde bir sorunla karşılaşmamak adına ağır sporlardan uzak durmak ve yalnızca doktor tarafından reçete edilen bakım ürünlerini kullanmak gerekir. Bu gibi etkenlere dikkat edildiği takdirde hastalar bölgeyi temiz tutmak ve dikkat etmek koşuluyla aynı gün normal yaşamlarına geri dönebilir.

   

  Badem Göz Ameliyatının Başarı Şansı Nedir?

  Badem göz ameliyatı doğru tekniğin uzman bir cerrah tarafından uygulanması durumunda son derece başarılı sonuçlar alınması mümkün olan bir ameliyattır. Hastanın beklentileri ve ihtiyaçları durumunda badem göz estetiği diğer ameliyatlı veya ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları ile eş zamanlı gerçekleştirilebilir.

  Mutlaka bir uzman tarafından gerçekleştirilmesi gereken badem göz ameliyatı başarı oranı yüksek estetik operasyonlardan biridir. Bu ameliyat sonrasında tatmin edici sonuçlar elde edilebildiğini dile getirmek mümkündür.

   

  Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Badem göz ameliyatı yaklaşık 1 saat kadar sürer. Göz kapağı estetiği ile kombinlendiği takdirde sürenin bir miktar daha uzaması söz konusu olabilir. Hastanın istekleri ve operasyon esnasında dikkat edilmesi gereken etkenler sürenin uzayıp kısalmasına neden olabileceği gibi, badem göz estetiği fiyatları üzerinde değişiklik olmasına da neden olur.

   

  Badem Göz Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

  Her cerrahi prosedür bir miktar risk içerdiği gibi badem göz ameliyatının da taşıdığı bazı riskler ve bunlarla ilgili olası komplikasyonlar bulunmaktadır. Bunlar arasında kanama, enfeksiyon, göz kuruluğu, asimetri, alerjik reaksiyonlar sayılabilir. Bununla birlikte normal şartlar altında badem göz estetiği son derece basit ve komplikasyon riski yok denilecek kadar az olan ameliyatlardan biri olarak kabul edilir.

  Ancak bir uzman tarafından gerçekleştirildiği takdirde herhangi bir risk ile karşılaşma ihtimali minimum seviyeye iner. Enfeksiyon, alerji, göz kuruluğu, kanama, asimetri vb. problemler badem göz ameliyatı riskleri arasındadır. Badem göz estetiği yaptıranlar uygulama sonrası uzman tarafından paylaşılan bilgilere dikkat edip önlemlerini aldıkları takdirde enfeksiyon gibi bazı riskleri de minimuma indirebilirler.

   

  Badem Göz Ameliyatında İz Kalır Mı?

  Badem göz ameliyatında çok küçük bir kesi atılarak işlem yapılır. Bu nedenle dikkat çekici bir iz kalmayacağı söylenebilir. Badem göz estetiği öncesi sonrası görüntüleri hakkında detaylı bir inceleme yapmak uygulamanın ne kadar büyük farklar yarattığını görmek konusunda yardımcı olacaktır.

  souhaitez-vous plus d'informations ?