Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

  Diş Kronu Nedir?

  Diş kronu, porselen veya zirkonyum gibi malzemelerden yapılmış, küçültülmüş bir dişin üzerine yerleştirilen diş şeklinde bir kaplamadır. Dişlerin görünümünü değiştirmek ve güçlendirmek için kullanılabilirler.

  Diş Kronu/Diş Kapağı Tedavi Prosedürü

  Bir diş tacı genellikle dişçiye iki ziyaret gerektirir.
  İlk randevuda:

  Este Center’de onaylı diş hekiminiz dişi muayene edecektir. Dişinizin bir kuronu destekleyebildiğinden emin olmak için muayene gereklidir. Diş hekiminiz, ilk randevunuzda taç için hazırlanmak için onu dosyalamaya başlayabilir.
  Alternatif olarak, diş ciddi şekilde hasar görmüş veya kırılmışsa, diş hekiminizin tacı düzgün bir şekilde alacak kadar büyük hale getirmek için onu doldurması gerekebilir.

  Diş uygun şekle getirildikten veya doldurulduktan sonra, diş hekiminiz dişin yanı sıra onu çevreleyenlerin de bir ölçüsünü alabilir. Ölçü normalde bir diş laboratuarına gönderilir, böylece kalıcı taç yapılabilir.
  Bu ilk ziyaretin sonunda, dişiniz, tedavi edilen dişe kalıcı olarak yerleştirilmeye hazır olana kadar dişinizi koruyan geçici bir kurona sahip olabilir.
  Kalıcı taç hazır olduğunda ikinci ziyaretinizi yapabilirsiniz. İkinci randevunuzda, smile.com.au onaylı diş hekiminiz geçici kuronu çıkarabilir ve yeni kalıcı kuronu tedavi edilen dişe özel bir yapıştırıcı ile yerleştirebilir ve sabitleyebilir.

  Diş kronunuzun alışması biraz zaman alabilir, ancak zamanla kalıcı bir diş kronu normal bir diş gibi görünmeli, işlev görmeli ve hissettirmelidir. Bu, genel olarak diş kaplama prosedürünün basit bir özetidir ve diş kaplama tedavi prosedürünüzle ilgili olarak smile.com.au onaylı diş hekiminizden tavsiye almanız önerilir.

  Diş Kronu/Diş Kapağı Yontma Dişi Düzeltebilir mi?

  Dişiniz kırılmış veya hasar görmüşse veya sadece gülüşünüzün estetik çekiciliğini geliştirmek istiyorsanız, diş kapakları cevap olabilir. Diş kronları (veya diş kapakları), güzel, doğal görünümlü bir gülümseme yaratırken dişlerinizi restore etmek ve korumak için basit bir çözüm sunar.

  Diş Kronu/Diş Kapağı Neden Gereklidir?

  Diş kronları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı kullanılır:

  Yontulmuş, çatlamış veya aşınmış bir dişin restorasyonu
  Zayıf bir dişi korumak
  Bir diş köprüsünü desteklemek
  Dişin büyük dolgu ile kaplanması
  Bir diş implantını kaplamak
  Şekilsiz veya renksiz dişleri kaplamak

  Dişlerin zarar görmesinden estetik tercihlere kadar, diş kronları dişlerinizi koruyabilir ve güzel bir gülümseme oluşturmanıza yardımcı olabilir.

  Türkiye’de Diş Kronu Maliyeti

  Zirkonyum diş kronları, porselen kronlardan farklı bir fiyatlandırmaya sahiptir. Türkiye’de diş tedavileri yaklaşık %60 daha uygun fiyatlıdır. Diş tedavileri için Türkiye’ye gelmek isteyenler için konaklama, yer transferi, ilaç sağlıyoruz. Daha fazla bilgi almak için hasta yöneticilerimizle iletişime geçebilirsiniz.