Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

  Saç mezoterapisi saçlarda çeşitli sebeplerle meydana gelen dökülme, zayıflama ya da saç kalitesinde düşüş gibi problemler için tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Kadın ve erkeklerde yaygın olarak görülen saç problemleri çeşitli nedenlerle gerçekleşir. Bu durum, zaman içinde saçların estetik görüntüden uzaklaşmasına da sebebiyet verebilir. Çeşitli kozmetik öneriler saç problemlerinin önüne geçmek amacıyla tercih ediliyor olsa da her zaman yeterli sonuç vermeyebilir. Bu noktada tercih edilen saç mezoterapisi tamamlayıcı bir saç tedavisi olarak da ele alınabilir.
   

  Saç Mezoterapisi Nedir?

  Saç mezoterapisi sağlıklı saçlar için vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, protein gibi maddelerin saç derisine enjekte edilmesini sağlayan tedavi yöntemidir. Saçların çeşitli nedenlerle zaman içinde dökülmesi ve estetik olmaktan uzaklaşması sönük, cansız bir görüntünün oluşmasına neden olup kişiyi rahatsız edebilir. Bu durumda tercih edilen saç mezoterapisi yenileyici bir tedavi olan ve saçların kısa süre içerisinde daha güçlü bir görüntüye sahip olmalarını sağlayan bir yöntem olarak bilinir.

  Saç Mezoterapisi Nedir
   

  Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

  Saç mezoterapisi mutlaka bu alanda uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gereken, ameliyatsız kozmetik bir tedavi tekniğidir. Uygulama esnasında kıl köklerini besleyici ve saç çıkışını destekleyici bileşenler karıştırılarak bir serum hazırlanır ve bu serum seanslar halinde saç derisine enjekte edilir. Kökleri uyaran ve var olan saçları destekleyen saç mezoterapisi ile, ihtiyaç duyulan birleşenlerin saça enjekte edilmesi sağlanır.

  Saç derisinin uygulamaya hazır hale getirilmesi adına öncelikle termoterapi yöntemi uygulanır. Bu sayede saç derisi daha yumuşak hale getirilir ve mezoterapiye hazırlanır. Tedavi için saçın yapısına, dökülme ve yıpranma oranına göre özel karışımlar hazırlanır. Bu karışımların içerisinde vitamin, kan dolaşımını arttırıcı, mineral ve oligo gibi elementler yer alır.

  Mezoterapi uygulamasını gerçekleştirecek olan uzmanlar, hastanın saç yapısına göre karışıma farklı ilaçlar da ekleyebilir. Hazırlanan ilaç karışımı mezoterapi tabancasının içerisine yerleştirilir. Bu araç ile işlemi bütün saç derisine daha kolay ve eşit olarak uygulayabilmek mümkün olmaktadır.

  Tabancaya her basıldığında enjektörün 2 – 4 mm’lik iğne ucu saç derisi ile temas eder ve bu sayede ilaç saç derisine uygulanmış olur. Tabanca bilgisayara bağlı olduğundan dolayı, enjekte edilen ilacın dozu bilgisayar ekranından ayarlanabilir. Uygulama, tabanca kullanılmadan, el ile de yapılabilir. Ancak manuel saç mezoterapisi uygulaması sırasında ilacın dozunu takip edebilmek ve ilacı bütün saç derisi yüzeyine eşit ölçüde yayabilmek mümkün olmayabilir.

  Operasyon sonrasında, saç köklerinde ilacı uzun süreli tutabilmek adına saç derisine özel bir yağ sürülür. Uygulama sonrasında saçın yıkanmaması ve saça herhangi bir krem ya da yağ sürülmemesi gerekmektedir.

   

  Saç Mezoterapisi Fiyatları

  Saç mezoterapisi fiyatları sıkça tercih edilen saç tedavi yöntemlerinden biri olan mezoterapi ile ilgili en çok merak edilen konulardan biridir. Saçların dökülme, kırılma veya kopma gibi nedenlerle estetik olmayan bir görünüm kazanmaları halinde tercih edilen bu tedavi yönteminin fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Birden fazla seans boyunca devam eden, dolayısıyla her hasta için özel olarak tasarlanan bir tedavi sürecini içeren saç mezoterapisi, saçın isteklerine göre de değişkenlik gösteren bir fiyat aralığına sahiptir.

   

  Saç Mezoterapisinin Etkileri;

  Saç mezoterapisi faydaları arasında kısa süre içerisinde saçların gözle görülür şekilde daha sağlıklı bir görüntüye sahip olmaları bulunur. Dökülen ve sağlıklı bir görüntüye sahip olmayan saçların tedavi edilmesi amacıyla gerçekleştirilen mezoterapi etkilerinden bir diğeri de bölgesel kellik probleminin ortadan kalkmasıdır. Yeni saç oluşumunu destekleyen bu tedavi yöntemi aynı zamanda var olan saçların daha sağlıklı bir görüntüye sahip olmaları adına da önemli bir rol oynar.

  Uygulamanın etkileri, aşağıdaki alt başlıklar altında gruplandırılabilir:

  • Saç Dökülmesini Belirgin Bir Şekilde Durdurur;

  Saç mezoterapisi uygulaması direkt olarak saç köklerini hedef aldığından dolayı, saç dökülmesinin durdurulmasında yüksek oranda etkili olmaktadır.

  • Saçın Daha Sağlıklı Ve Canlı Olmasını Sağlar;

  Saç dökülmesi başlamadan önceki evre, saçın yıpranması ve parlaklığını kaybetmesi olmaktadır. Sağlığını kaybeden saçlar zamanla parlaklığını yitirmeye, kırılmaya ve dökülmeye başlar. Operasyon sırasında saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve daha farklı bileşenler saça enjekte edilir ve bu sayede saçlar canlılığını ve sağlığını yeniden kazanır.

  • Saç Hücrelerini Besler;

  Saç dökülmesi yaşanması durumunda yeniden sağlıklı saçların çıkabilmesi adına saç hücrelerinin canlanması ve yenilenmesi gerekir. Saç mezoterapisi ile, canlılığı kaybeden hücreler yeniden canlanır. Yeniden aktif duruma gelen bu hücreler, sağlıklı saç tellerinin oluşmasını sağlar.

  Saç mezoterapisinin yan etkisi henüz resmi olarak tespit edilmiş değildir.

   
   

  Saç Mezoterapisi Öncesi ve Sonrası

  Saç mezoterapisi işlemini gerçekleştirmek isteyen hastalara önce saç derisini yumuşatan bir yöntem uygulanır. Bu yöntem sayesinde saç mezoterapiye hazır hale getirilir. Uygulama sonrasında güneşten korunmak, saçı bir süre yıkamamak ve mutlaka uzman tarafından verilen önerileri dikkate almak gerekir. Böylelikle mezoterapi sonrası meydana gelen etkiler gözle görülür seviyede olacak ve kısa sürede saçlarda yaşanan problemlerin ortadan kalkması sağlanacaktır.

   

  Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanabilir?

  Saç mezoterapisi saçlarında çeşitli sebeplerle dökülme, yer yer seyrelme ya da incelme gibi problemler yaşayan her yaştan ve cinsiyetten birey tarafından tercih edilebilecek bir tedavi yöntemidir. Saç mezoterapisi serumları ile gerçekleştirilen bu tedavi yöntemi saçların sağlıklı bir görüntüye sahip olmaları için ihtiyaç duydukları maddelerin saç derisine enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir.

   
   

  Saç Mezoterapisi Bileşenleri

  Mezoterapi amacı ile kullanılan bileşenler her hasta için birbirinden farklı olabilir. Çünkü mezoterapi tamamen hastaya özel olarak tasarlanan bir tedavi yöntemidir. Farklı seanslar ile uygulanan ve hastaların yaşadıkları saç problemine çözüm bulmak amacıyla gerçekleştirilen bu tedavi yönteminde vitaminler ve mineraller içeren pek çok farklı bileşen tercih edilir.

  Bu bileşenler;

  • Lokal anestezi için; Mezokain, Prokain ve Lidokain
  • Hücreleri canlandırabilmek için; ADN
  • Damarların genişlemesi için; Peridil, Heparin ve Buflomedil
  • Vitamin olarak da; B5, Vit H ve kişinin ihtiyacına göre daha farklı vitamin çeşitleri şeklinde sayılabilir.
   
   

  Saç Mezoterapisi Serumları

  Mezoterapi saç tedavisi için kullanılan serumlar tamamen hastaya özel şekilde üretilir. İçerisinde farklı bileşenler olan serumlar hastanın hangi sebeple bu tedaviyi tercih ettiğine bağlı olarak değişir. Saçların daha sağlıklı bir görüntüye sahip olabilmeleri için tercih edilen bu serumlarin içeriği hastadan hastaya değişkenlik gösterir.

   
   

  Saç Mezoterapisi Ampulleri

  Saç mezoterapisi uygulaması esnasında tercih edilen bir diğer ürün ise ampullerdir. Ampuller içerisinde saça kısa süre içerisinde etki edecek ve istenmeyen görüntüyü ortadan kaldıracak vitamin ve mineraller bulunur. Bunun yanı sıra saça iyi gelecek farklı maddeler de ampuller içerisinde yer alabilir. Mezoterapi uygulaması esnasında kullanılacak olan ampuller de hastanın istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

   

  Saç Mezoterapisi ile Birlikte Uygulanan Yöntemler

  Saç mezoterapisi adı verilen ve kişilerin saçlarda yaşadıkları rahatsızlıkları ortadan kaldıran bu tedavi yöntemi esnasında uygulanan farklı yöntemler olduğunu söylemek mümkündür. Uygulayıcının yönlendirmesi ve hastanın isteği doğrultusunda ek tedavi yöntemleri uygulanabilir. Saç köklerini besleyen bileşenlerin saça yerleştirilmesini ve enjekte edilmesini içeren saç mezoterapisi saçın daha canlı ve parlak görünmesini sağlaması ve dökülmeleri durdurması sebebiyle tercih edilir ve ek tedavi yöntemleriyle desteklenebilir.

   
   

  Saç Mezoterapisi mi PRP mi?

  Saç mezoterapisi ve PRP saçların daha sağlıklı gözükmesini ve meydana gelen problemlerin ortadan kalkmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen iki farklı tedavi yöntemidir. PRP hastanın kendine ait kanı ile hazırlanan bir serumdur. Ancak mezoterapi uygulamasında saçlı derinin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve farklı birleşenler uygulanır. Dolayısıyla her iki yöntem de saçların tedavi edilmesi amacı için faydalı olsa da saç mezoterapisinin kısa süre içerisinde gözle görülür etkiler yarattığını söylemek mümkündür.

  Saç mezoterapisi öncesi ve sonrası görüntüleri hakkında inceleme yapmak bu tedaviden faydalanan kişilerin ne kadar kısa süre içerisinde yol kat ettiklerini görmek adına faydalı olacaktır. Saçlarda meydana gelen ve hastaların özgüven kaybı yaşamasına sebep olan problemlerin ortadan kaldırılması amacıyla tercih edilen mezoterapi kısa süre içerisinde etki eden bir tedavi yöntemi olması sebebiyle ilgi çeker ve tercih edilir.

   
   

  Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

  Saçların daha canlı ve parlak gözükmesini sağlayan, ince saçları kalınlaştıran, dökülmeleri ortadan kaldıran ve seyrek saçların daha gür bir görüntüye sahip olmasını destekleyen saç mezoterapisi her açıdan avantajlı ve faydalı bir tedavi yöntemidir. Uygulama esnasında saçın sağlıklı bir görüntüye sahip olabilmesi için ihtiyaç duyduğu etken maddeler saça enjekte edilir. Bu sayede yanlış kozmetik ürünler ya da kimyasal ürün kullanımı sebebiyle yıpranan ya da yanan saçlar daha sağlıklı bir görüntüye kavuşur. Bunun yanı sıra sağlık sebebi ile meydana gelen saç sorunlarının ortadan kaldırılması ve saçların daha sağlıklı bir görüntüye kavuşturulması adına da saç mezoterapisi tercih edilebilir.