Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

  Diş implant tedavisi eksik dişlerin tamamlanması amacıyla gerçekleştirilen bir tedavidir. İmplant tedavisi sırasında çene kemiğinin içerisine titanyumdan yapılmış vidalar yerleştirilir. Vidalar üzerine diş protez yerleştirilerek eksik dişlerin tamamlanması sağlanır.

   

  Diş İmplantı Nedir?

  İmplant diş ağız içindeki eksik dişlerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Komşu dişlere zarar vermiyor olmaması sebebiyle oldukça yaygın şekilde tercih edilen diş implantı, kök diş görevi görür. Doğal diş gibi rahatlıkla yemek yemeye, konuşmaya ve gülmeye imkan tanır. Metal, vida benzeri direkler yardımıyla hasarlı ya da eksik dişlerin yerine gerçek dişlere çok benzeyen yapay dişler yerleştirilmesi diş implantı olarak adlandırılır.

   

  Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

  İmplant diş yapımı ancak uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilebilecek bir uygulamadır. İmplant tedavisi öncesinde hastaya hafif bir sedasyon verilir. Uygulama öncesinde mutlaka detaylı muayene ve röntgen gerekir.

  Bu sayede çene kemikleri ve kalan dişlerin ölçüsü alınarak dental implantının yerleştirileceği alan belirlenir. Tek aşamalı işlemlerde implant yerleştirilir ve ardından geçici başlık takılır. Eğer iki aşamalı olarak yapılacaksa implant takıldıktan sonra üzere diş eti ile kapatılarak iyileşme süreci beklenir. Protez başlıklar iyileşme sürecinden sonra takılır. Diş için geçici bir köprü yapılır ve genellikle alt çene için 3, üst çene için 6 ay iyileşme süreci beklenir.

   

  İmplant Diş Yapımı Fiyatları

  İmplant diş fiyatları uygulanacak olan implantların markası, kişinin diş yapısı, eksik diş sayısı gibi pek çok farklı etken dolayısıyla değişkenlik gösterir. Aynı işleve sahip olsalar da farklı markalar tarafından üretilen implantlar hammadde, uzun ömürlülük gibi farklı özelliklere sahiptir. Pek çok marka tarafından üretilen ve yurtdışından gelen diş implant fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan farklı etkenler bulunur.

   

  Diş İmplantı Uygulamaları

  Diş implant uygulamaları eksik olan dişlerin yerine getirilen ve doğal diş görevi gören uygulamalardır. Estetik olarak tercih edebilecekleri gibi sağlık açısından işlevsel olarak da önemli bir rol oynarlar. Çeşitli sebepler dolayısıyla çürüyen ve çekilen dişlerin yerine yapılan diş implant uygulaması tıpkı doğal diş gibi yemek yemeyi ve konuşmayı sağlar.

   

  İmplant Diş Fiyatları

  Farklı markalar tarafından genellikle yurtdışında üretilen implant dişler birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Üretim esnasında kullanılan hammadde kullanım süresinin birbirinden farklı olmasını sağlar. Bu gibi etkenler implant fiyatları konusunda değişiklik yaşamayı sağlar. Bunun yanı sıra hastanın istek ve ihtiyaçları da fiyatların değişkenlik göstermesini sağlayan önemli etkenler arasında yer alır.

  Diş İmplantı Sıkça Sorulan Sorular

   

  İmplant Diş Malzemeleri Nasıl Olmalı ve Neye Göre Seçilmeli?

  Diş implant malzemeleri vücuda zarar vermeyen; oksitlenme, paslanma, aşınma gibi durumlara karşı dayanıklı olan ürünlerdir. Vücuda uyum sağlayacak ürünler arasından yapılacak tercih çene kemiğinin kaynama sırasında malzeme kaynaklı bir problem ile karşılaşmasına engel olur. Kişinin implant markaları arasından seçim yaparken bu gibi etkenlere dikkat etmesi önemlidir.

   

  Dental İmplantların Başarı Oranı Nedir?

  Gelişen teknolojiyle birlikte çok daha yüksek bir başarı seviyesine ulaşan dental implantların başarı oranı %98 ile %99 arasındadır.

   

  Dental İmplant Tedavileri Başarısız Olabilir Mi?

  İmplant uygulaması eksik diş tedavisi konusunda en önemli rolü oynayan ve başarı oranı en yüksek olan uygulamalar arasında yer alır. %99 oranında başarı oranına sahip olsa dahi doktor ya da hasta kaynaklı sebepler dolayısıyla başarısızlık yaşanması söz konusu olabilir. Düşük bir ihtimal olsa da kemik yapısının yetersizliği, alkol ve sigara gibi zararlı hayat alışkanlıkları veya ağız bakımına özen göstermemek hasta kaynaklı olarak dental implantların başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olur. Bunun yanı sıra doktor kaynaklı olan bir uygulama sırasında gerçekleşecek hatalar da %1 oranında tedavilerde başarısızlık yaratabilir.

   

  Yeterli Çene Kemiğim Yoksa Ne Olur?

  Hastanın implant yaptırmak için yeterli çene kemiğine sahip olmadığı durumlarda bacak kemiğinden dahi kemik alınabilir. Böylelikle yapay olarak hazırlanan kemik istenen bölgeye rahatlıkla aktarılır ve implant tedavisi gerçekleştirilir.

   

  Diş İmplantı Ne Kadar Sürer?

  Tek diş implant tedavisi 15 ile 40 dakikalık süre içerisinde tamamlanır. Operasyon sürecinin tamamen sona ermesi hasta ve uygulanacak implant sayısına göre değişkenlik gösterse de 3 üç aylık bir süreç dahilinde tamamlanır.

   

  Kimlere Diş Implantı Yaptırabilir?

  Kemik gelişimini tamamlamış ve 18 yaşını doldurmuş herkes diş implantı yaptırabilir. İmplant tedavisi öncesinde detaylı muayeneler yapar ve diş hekimi hastanın implant tedavisi için uygun olup olmadığına dair gerekli tespitler yapar. 18 yaşını dolduran ve implant tedavisi için herhangi bir sağlık problemi olmayan kişiler diş eksikliğini gidermek için bu tedaviden yararlanabilir.

   

  Dental Implant Ve Dental Köprü Arasındaki Fark Nedir?

  İmplant eksik dişin yerine titanyum vidalar ile oturtulan bir diş anlamına gelir. Dental köprü yapmak için her iki yandan en az iki dişin kesilmesi ve alınan ölçü ile dişlerin üzerine yapıştırılan bir başka diş kullanılması gerekir. Diş implantı sırasında komşu dişlere zarar verilmez.

   

  Diş Protezi Yerine Diş Implantı Yaptırabilir Miyim?

  Arka ya da ön diş implant tedavisi krom ya da köprü protezi uygulaması yerine kullanılabilecek alternatif bir estetik tedavi yöntemidir.

   

  Diş Çekildikten Sonra Implantlarımın Yerleştirilmesi Için Ne Kadar Beklemeliyim?

  Çekilen eksik dişi tamamlamak amacıyla implant tedavisi yaptırmadan önce 1.5 ile 2 ay kadar iyileşme sürecini beklemek gerekir.