Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

  Gülüş Tasarımı Nedir?

   

  Gülüş tasarımı, dişlerindeki veya diş etlerindeki problemlerden ötürü gülüşünden memnun olmayan hastalar için uygulanan bir estetik uygulamasıdır. Estetik gülüş tasarımı tedavisi ile dişlerdeki ve diş etlerindeki problemler giderilir, diş ve diş etlerinin görünümü düzeltilir ve uyumlu olması sağlanır. Diş, diş etleri ve dudaklar arasındaki uyum ile en güzel gülüş elde edilir.

  Estetik gülüş tasarımı, bilgisayar yardımı ile dişlerin düzeni, duruşları, görünüşleri, diş etlerinin konumu gibi teknik düzeltmeler dijital ortamda gerçekleştirilir. Bu yapılan uygulama ile hastanın ağız yapısına en uygun gülüş tasarlanır. En güzel gülüş dijital olarak tasarlandıktan sonra bu tasarımın hayata geçirilmesi için gerekli olan tedaviler belirlenir. Gerekli tedaviler hastaya uygulanır ve gülüş tasarımı tamamlanır.

  Uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen gülüş tasarımı öncesinde muayene olmanız gerekmektedir. Bu muayene sırasında ağız yapınızın bilgisayar ortamına aktarılabilmesi için gerekli işlemler yapılacaktır. Aynı zamanda diş hekimi tarafından dişlerinizin durumu kontrol edilecektir. Muayene sonrası gülüş tasarımı hazırlanacak ve gerekli tedaviler belirlenecektir.

  gulus tasarimi nedir
   

  Gülüş Tasarımı Kimlere Yapılır?

   

  Gülüş tasarımı, gülüşünden memnun olmayan herkese yapılabilir. Güzel bir gülüş sosyal hayatımızı etkileyebilen bir unsurdur. Güzel bir gülüşe sahip olmamak özgüven kaybına sebep olmaktadır. Bu sebeple dişlerinde veya diş etlerinde herhangi bir problem yaşayan hastalar gülüş tasarımı ile güzel ve estetik bir gülüşe sahip olabilirler.

  Gülüş tasarımı, diş eti problemleri yaşayan hastalar, çarpık diş problemi yaşayan hastalar, ayrık diş problemi yaşayan hastalar, eksik diş problemi yaşayan hastalar, dişleri koyulaşan veya sararan hastalar, dişlerinde simetri problemi olan hastalar ve bunlar gibi diş problemi yaşayan diğer hastalar için uygulanabilmektedir.

  Estetik bir gülüş için yalnızca düzgün dişlere sahip olmak yeterli değildir. Güzel bir gülüş için diş etleri, dişler ve dudaklar uyumlu olmalıdır. Bu yüzden gülüş tasarımı tedavisinde diş eti estetiği ve dudak kaldırma estetiği gibi farklı tedavilere de başvurmak gerekebilir. Güzel bir gülüşe sahip olabilmek için gereken tedaviler muayene sonrası belirlenmektedir.

   
   

  Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

   

  Hastanın ağız yapısına uygun en güzel gülüşün belirlenebilmesi için öncelikle hasta muayene edilmektedir. Uzman diş hekimi tarafından gerçekleştirilen muayene sırasında hastanın diş yapısı ve dişlerindeki, diş etlerindeki problemler kontrol edilir. Hastanın ağız yapısının ve diş yapısının dijital ortama aktarılabilmesi için gerekli fotoğraf ve videolar çekilir. Bu fotoğraf ve videolar bilgisayar ortamında yazılımlar kullanılarak hastanın ağız yapısına uygun güzel bir gülüş tasarlanır.

  Bu yazılımlar kullanılarak hastanın ağız yapısına uygun doğal ve estetik bir gülümsemenin belirlenmesi için diş, diş etleri ve dudaklar arasındaki uyum sağlanır. Hazırlanan tasarım hastanın onayına sunulur. Dijital gülüş tasarımının tamamlanmasının ardından hazırlanan tasarım için gerekli olan tedaviler belirlenir. Hazırlanan tedavi programına uygun olarak hastanın gülüş tasarımı için gerekli olan diş estetikleri hastaya uygulanır.

  gulus tasarimi nasil yapilir
   

  Gülüş Tasarımında Hangi Tedaviler Uygulanır?

   

  Gülüş tasarımında kullanılacak tedaviler hastanın ihtiyaç duyduğu tedavilere göre değişkenlik göstermektedir. Her hasta için aynı tedavi programı uygulanmaz. Hastaya uygun tedavi programının belirlenebilmesi için muayene gerçekleştirilmesi ve dijital ortamda gülüş tasarımının hazırlanması gerekmektedir. Genel olarak gülüş tasarımı için kullanılan tedaviler şunlardır:

  • Porselen Kaplama
  • Diş Beyazlatma
  • Diş İmplantı
  • Diş Eti Estetiği
  • Ortodontik Tedaviler
  gulus tasarimi tedaviler
   

  Gülüş Tasarımı Kalıcı Mı?

   

  Diş estetiği tedavisine dahil olan hiçbir işlemde acı yaşanmaz. Dental implant gibi diş estetiği amacıyla yapılan tedavilerde lokal anestezi kullanılır. Diş beyazlatma ve porselen kaplama gibi tedavilerde ise tamamen acısızdır. Ayrıca dental implant gibi tedaviler sonrası oluşabilecek ağrılar için diş hekiminiz tarafından ağrı kesici kullanılması tavsiye edilebilir.

   
   

  Gülüş Tasarımı Kalıcı Mı?

   

  Gülüş tasarımının ömrü hastaya uygulanan tedavilere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Uygulanan tedaviler arasında kalıcı olan ve ömür boyu kullanılabilecek tedaviler de yer almaktadır. Hastalar ağız ve diş sağlığına dikkat eder ve rutin diş hekimi kontrollerini aksatmazlarsa gülüş tasarımı ile sahip oldukları güzel gülüşe uzun süre boyunca sahip olabilirler. Gülüş tasarımının kalıcı olup olmayacağı ile alakalı olarak diş hekiminizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

  gulus tasarimi ne kadar surer
   

  Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?

   

  Gülüş tasarımı genel olarak 1 ila 2 hafta arası sürmektedir. Fakat gülüş tasarımı için gerekli olan tedaviler hastadan hastaya değişkenlik gösterir. Bu sebepten ötürü gülüş tasarımı tedavisinin kaç gün süreceği veya gülüş tasarımının kaç seansta tamamlanacağı bilgisini yalnızca muayene sonrası belirlenecek tedavi programına göre diş hekiminiz söyleyebilir. Diş hekiminiz ile görüşerek gülüş tasarımının ne kadar sürede tamamlanacağını öğrenebilirsiniz.

   
   

  Gülüş Tasarımı Fiyatları 2022

   

  Gülüş tasarımı fiyatları 2022 yılında tıpkı diğer senelerde olduğu gibi hastanın ihtiyaç duyduğu tedavilere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Size özel gülüş tasarımı fiyatlarını öğrenmek için kliniğimize gelerek muayene olabilir ve muayene sonrası gülüş tasarımı fiyatını öğrenebilirsiniz. 2022 yılı gülüş tasarımı fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  gulus tasarimi fiyatlari