Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

  Annelik Estetiği/Doğum Sonrası Estetik

  Çocuk sahibi olduktan sonra vücudunu gençleştirmek isteyen anneler için annelik estetiği ya da doğum sonrası estetik uygulamaları oldukça etkilidir. Hamilelik ve doğum süreci ile birlikte vücudun birçok bölgesinde değişiklikler meydana gelir.

  Göğüslerde hacim kaybı ve sarkma görülebilir. Karın kaslarının gerilmesine bağlı olarak karın bölgesi derisi sarkabilir. Kalça, uyluk ve karın bölgesinde fazla kilo birikebilir. Annelik estetiği aynı seansta birlikte gerçekleştirilen plastik cerrahi prosedürlerinin bir kombinasyonu olarak çoklu çözüm sunması açısından oldukça etkilidir.

  Karın germe, meme dikleştirme ve liposuction aslında kadınlar için en yaygın olarak kullanılan prosedürlerdir. Bu prosedürler doğum ve emzirme sürecinin kadın vücudu üzerinde yarattığı değişiklikleri topluca ele alır.

  Annelik estetiğinin en büyük avantajı sonuçların hepsinin aynı anda elde edilmesi, birden fazla prosedür için iyileşme sürecinin birleştirilmesi ve kadının istediği vücut imajına tek bir seferde ulaşabilmesidir. Annelik estetiği kapsamında yapılacak olan uygulamalar her hasta özelinde bireysel ihtiyaçlara göre planlanır.

  Doğum Sonrası Estetik Sorunlar

  Hamilelik sürecinde annenin vücudunda başlayan değişiklikler doğum sonrası emzirme döneminde daha dikkat çekici bir hal alır. Doğum sonrası görülen estetik sorunlar arasında;

  • Memelerde hacim kaybı,
  • Memelerde sarkma,
  • Karın bölgesinde çatlak ve sarkma,
  • Genital bölgede kozmetik ve fonksiyonel sorunlar,
  • Yüz bölgesinde lekelenme oluşması sayılabilir.
  Doğum Sonrası Estetik Sorunlar
   

  Bununla birlikte doğum sonrası yaşanan estetik sorunların artmasında çoğul gebelikler, yeterli egzersiz yapılmaması, yanlış bir beslenme programı uygulanması, birden fazla kez doğum yapılmış olması, annenin diyabet ve böbrek hastalığı gibi sağlık sorunlarının olması etkilidir.

   

  Annelik Estetiği (Torsoplasti) Nedir?

  Torsoplasti ya da annelik estetiği karından uyluklara kadar olan bölgenin yeniden şekillendirilmesi için birkaç farklı prosedürün eş zamanlı uygulandığı bir cerrahi şeklinde tanımlanabilir. Karın germe, uyluk germe, popo kaldırma, liposuction ya da bu prosedürlerin herhangi bir kombinasyonunu içerebilir. Torsoplasti sayesinde mevcut doku düzeltilip çıkarılabilir. Böylece kişinin vücuduna mümkün olan en iyi görünümün verilmesi hedeflenir.

  Torsoplasti son zamanlarda önemli ölçüde kilo kaybı yaşayan kişilerde oldukça etkili bir prosedürdür. Kilo kaybı sonrasında, önceden fazla yağ birikintilerini barındırmak için gerilmiş olan cilt gevşek bir görünüm alır. Kaybolmayan yağ cepleri düzensiz şişkinlikler yaratır. Torsoplasti prosedürü sayesinde tüm bu sorunlar ortadan kaldırılabilir.

  Torsoplasti süreci hastanın konsültasyonu ile başlar. Cerrah hastanın tıbbi geçmişini öğrenir ve tam fiziki muayenesi dahil olacak şekilde bir değerlendirme yapar. Ameliyat sonucunda elde edilmek istenilen sonuç değerlendirilir. Tüm bu bilgiler ışığında cerrah hasta için en uygun vücut şekline ulaşılmayı sağlayacak prosedürlerin hangileri olduğunu tespit eder.

  Bazı hastalar için yalnızca karın germe ve uyluk germe operasyonu yeterli olurken bazı hastalar için popo kaldırma ve liposuction da gerekli olabilir. Her hastanın vücut yapısı ve beklentileri farklı olduğundan ameliyatlarla doğru oranların ve dengenin sağlanabilmesi için hasta özelinde planlama yapılmalıdır.