Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

  Mide balonu ya da tıbbi adı ile intragastrik balon, mideye yerleştirilmek suretiyle kullanılan bir obezite tedavisidir. Mideye yerleştirildikten sonra steril sıvı ile şişirilen dolayısıyla midede yer kaplayan mide balonu tokluk hissi sağlayarak kilo probleminin önüne geçer. Obezite problemi ile savaşmak adına geliştirilmiş bir tedavi yöntemi olan mide balonunu yerleştirmek çok uzun sürmez. Dolayısıyla cerrahi bir müdahale olmayan mide balonu konforlu bir uygulama olması sebebiyle tercih edilir.

   

  Mide Balonu Nedir?

  Mide balonu son yıllarda oldukça büyük bir popülerlik kazanmıştır. Obezitenin tedavisinde başvurulan yöntemlerden biridir. Midede şişerek yer kaplayan balon, açlık hissinin önüne geçerek iştah kapatır. Kilo sıkıntısı çeken hastaların da böylece kilo vermesine yardımcı olur.

   

  Yutulabilir Mide Balonu Nedir?

  Yutulabilir mide balonu en temel şekli ile bir zayıflama yöntemidir. Su ile yutulur; bu nedenle mideye yerleşmesi kolaydır. Mide içerisine şiş olmayacak şekilde su ile yutularak indirilen bu balon, daha sonra sıvı verilmek suretiyle şişirilir ve midede yer kaplar. Yeni nesil bir tedavi yöntemi olan bu işlemle tokluk hissi ve iştah azalması sağlanarak obezite tedavisine katkıda bulunulur.

   

  Mide Balonu Nasıl Takılır?

  Mide balonu uygulaması kolay bir yöntem ile gerçekleştirilir. Yutulabilir özelliğe sahip mide balonu içeren bu yöntemde hapın içindeki balon su ile yutulur. Mideye indiği doğrulandıktan sonra da sıvı ile doldurularak şişmesi sağlanır. Geleneksel yöntemlerden farklı olarak cerrahi müdahale veya anestezi gerektirmediğinden oldukça pratiktir. İşlemler yaklaşık 20 dakika sürer.

  Mide balonu ameliyatı yerine bu yöntemin kullanılmasının tercih edilme nedenleri hem daha hızlı olması hem de iyileşme süresi gerektirmemesinin sağladığı kolaylıktır. Mide balonu fiyatları konusunda en doğru bilgi için uzman ile görüşülmelidir. İşlem, konforlu olması ve herhangi bir cerrahi müdahale içermiyor olması sebebiyle son yıllarda oldukça yaygındır.

   

  Mide Balonu Fiyatları

  Mide balonu ameliyatı fiyatı operasyonun hangi yöntem ile gerçekleşiyor olduğuna göre değişkenlik gösterir. Hastanın tıbbi durumu gibi birçok farklı etken mide balonu ücreti hakkında net bir bilgi vermeye engel olur. İşlem özelinde bilgi almak en sağlıklısı olacaktır.

   

  Mide Balonu mu Mide Botoksu mu?

  Mide balonu ve mide botoksu obezite tedavisi amacıyla tercih edilen ve kilo vermeye yardımcı olan iki farklı uygulamalardır. Doktorun yönlendirmesi ve hastanın ihtiyaçları doğrultusunda uygun yönteme birlikte karar verilir.

   

  Mide Balonu Öncesi ve Sonrası

  Mideye balon taktırma işleminden önce belli bir süre hastanın hiçbir şey yemesi ve içmemesi gerekir. Bunun yanı sıra operasyon öncesinde operasyonu gerçekleştirecek uzman doktor tarafından çeşitli testler ve tahliller yapılarak hastanın operasyon için uygun olup olmadığı kontrol edilir. Uygulama sonrasında mutlaka yeni bir beslenme düzeni oluşturulmalı ve uzman diyetisyen tarafından oluşturulan bu beslenme düzenine harfiyen uyulmalıdır. Aksi halde birçok farklı problem ile karşılaşmak söz konusu olabilir.

   

  Mide Balonu Sonrası Beslenme

  Mide balonu sonrasında yeme alışkanlıklarında köklü değişiklikler yapılması gerekir. Uygulama sonrası ilk birkaç gün sıvı diyet önerilir. Daha sonra yine uzman tarafından önerilen ve tüketildiği takdirde herhangi bir rahatsızlık hissi yaratmayan besinler yenilebilir. Alışma dönemi sona erdikten sonra hastaların ne gibi bir diyet uygulamaları gerektiğine mutlaka uzman diyetisyen tarafından karar verilmelidir.

   

  Mide Balonu Sonrası İyileşme Süreci

  Mide balonu sonrası iyileşme süreci hastalara göre farklılık gösterebilir. Yutulabilir mide balonu midede yaklaşık olarak dört ay kalır. Dört ayın sonunda balondaki sıvı doğal yollarla dışarı atılır.

   

  Mide Balonu Kimlere Yapılabilir?

  Mide balonu yaptıranlar genellikle aşırı kilo problemi ya da obezite hastalığı yaşayan kişiler olarak bilinir. Eğer operasyon için herhangi bir sağlık probleminiz bulunmuyorsa siz de bu operasyonu tercih edebilirsiniz.

   

  Mide Balonunun Yan Etkileri Nelerdir?

  Mide balonu adı verilen ve zayıflamak amacı ile tercih edilen bu operasyon mutlaka bir uzman tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir yöntemdir. Bunun yanı sıra işlem gerçekleştirilmeden önce çeşitli tetkikler yapılması gerekir. Yan etkileri hastadan hastaya farklılık gösterebilir. Herhangi bir sorun veya beklenmedik bir durumla karşılaşıldığında ilk önce uzmana danışmak gerekir.

   

  Mide Balonu Sarkma Yapar mı?

  Mide balonu İstanbul da dahil olmak üzere birçok farklı şehirde zayıflama amacıyla en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Yutulabilir mide balonu fiyatı gibi birçok farklı konunun internet üzerinde oldukça sık şekilde araştırıldığını dile getirmek mümkündür. Operasyon sonrası en etkili sonucu alabilmek için mutlaka operasyonu gerçekleştiren uzmanın sizler için verdiği önerileri dikkate almalı ve uzman tarafından uygun görülen miktarda spor yapmalısınız.