Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

  BBL Estetiği (Popo Estetiği) Nedir?

  Bbl estetiği ya da bilinen ismi ile popo kaldırma operasyonu popo bölgesinin daha dolgun ve şekilli bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Estetik bir işlem olan ve son yıllarda oldukça büyük rağbet gören popo estetiği ön, arka ve yan profilden vücudun genel görünümünü etkiliyor olması sebebiyle büyük bir titizlik ile gerçekleştirilmesi gereken bir uygulamadır.

  Brazilian buttock lift (BBL) adı ile anılmakta olan popo kaldırma uygulaması birçok farklı yöntem ile gerçekleşir. Estetik alanında en sık tercih edilen ve özellikle kadınlar tarafından çok büyük rağbet gören bu uygulama ile kalçalar kişinin arzu ettiği görünüme kavuşur.

  kadin popo 4
   
   

  Popo Estetiği (BBL Kalça Ameliyatı) Fiyatları

  Brezilya kalça estetiği fiyatları birçok farklı etkene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Hastanın istekleri ve hangi noktadan yağ enjekte edildiği gibi çeşitli etkenler fiyatların değişmesine yol açar. Bu noktada en doğru bilgi bir uzmana danışarak elde edilebilir.

   

  Popo Estetiği (Kalça Estetiği) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Popo estetiği için farklı seçenekler olduğunu dile getirmek mümkündür. Ancak son yılların en çok tercih edilen operasyonu bbl ameliyatı olarak bilinir.

  • Popo estetiği uygulaması anestezi altında yapılır dolayısıyla hasta o sırada herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez.
  • Uygulama sırasında öncelikle popoya enjekte edilecek olan yağ dokusu uyluk, kalça ya da karın gibi vücut dokularından liposuction yöntemi ile alınır.
  • Ardından elde edilen yağ dokusu popo büyütme amacı için enjekte edilmek adına hazırlanır.
  • Önceden belirlenmiş noktalara yağ dokuları enjekte edilir.

  Bu yöntem dışında implant veya dikiş ile popo estetiği de mümkündür. Bu yöntemlerle popo estetiği uygulaması sonrasında hasta çok daha estetik bir görüntüye sahip olur.

   
   

  Ameliyatsız Popo Estetiği

  Bazı durumlarda hasta estetik sebepler dolayısıyla kalça estetiği olmak istese dahi vücutta yeterli yağ dokusu bulunmayabilir. Yağ enjeksiyonu için yeterli yağ dokusu bulunmuyorsa ameliyatsız popo estetiğinden yana tercih yapmak mümkündür. Çeşitli etkenler dolayısıyla popo ameliyatı olmak istemeyen hastalar tarafından tercih edilen ameliyatsız popo estetiği uygulama bölgesinde bulunan kolajen yapısını uyararak gerçekleştirilen bir operasyondur.

  Bölgede bulunan kolajen yapısı uyarıldığı için toparlama ve sıkılaşma sağlanır. Popo dikleştirme amacı ile gerçekleştirilen bu uygulama zaman içerisinde sonuçların doğal bir şekilde görüleceği bir yöntemdir. Ameliyatsız kalça büyütme fiyatları pek çok farklı etken dolayısıyla değişkenlik gösterir.

   

  Popo Estetiği Uygulamaları

  Popo büyütme, küçültme ya da dikleştirme gibi birçok farklı sebep dolayısıyla gerçekleştirilen çeşitli estetik operasyonlar olduğuna dair bilgi vermek yanlış olmaz. Vücut görüntüsünü direkt olarak etkileyen dolayısıyla özellikle kadınlar tarafından oldukça sık şekilde tercih edilen popo estetiği daha güzel bir vücut yapısına sahip olmak amacıyla tercih edilir.

   
   

  Popo Küçültme (Kalça Küçültme)

  Eğer hastanın popo bölgesi olması gerekenden çok daha büyükse hastayı hem estetik açıdan etkileyecek hem de konfor açısından rahatsızlık yaratacaktır. Bu durumda tercih edilen popo küçültme operasyonu liposuction yöntemi ile gerçekleştirilir. Bu yöntem fazla yağ olan bölgelerden yağ alınarak popo şeklinin dengelenmesi ve düzeltilmesi amacıyla gerçekleştirilen uygulamaları da içerebilir. Popo kaldırma estetiği ile bir arada yapılabilecek ve uygulama sonrasında hastanın çok daha estetik bir vücut yapısına sahip olmasını sağlayacak bu uygulama ancak bir uzman tarafından gerçekleştirilebilir.

  Kalça küçültme ameliyatı fiyatları özellikle kalça bölgesinde bulunan yağ dokularının olması gerekenden daha fazla olduğunu, dolayısıyla estetik olarak istenmeyen bir görüntü yarattığını düşünen kişiler tarafından merak edilir. Bu konuda da uzmana danışmak en doğru bilgiyi almayı sağlayacaktır.

   
   

  Popo Dikleştirme ve Kaldırma

  Kalça dikleştirme amacı ile yapılan uygulamalar estetik olarak en çok tercih edilen operasyonlar arasında yer alır. Cilt gevşemesi, yaş alma, kilo değişiklikleri nedeniyle tercih edilebilecek bir yöntemdir.

   
   

  Dikişle Kalça Kaldırma

  Brezilya kalça estetiği arasında yer alan dikişle kalça kaldırma operasyonunda dikişlerle arzu edilen görüntü oluşturulur. Kilo değişimleri ve yaş alma gibi nedenlerle bu işleme ihtiyaç duyulabilir. Operasyon sonrası iyileşme süreci hastanın sağlık durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

   
   

  Popo Büyütme ve Kalça Dolgusu (Kalça Büyütme)

  Kalça büyütme ameliyatı veya kalça dolgusu vücudun farklı noktalarından alınacak yağ dokusu yetersiz olduğu durumlarda tercih edilen bir operasyondur. Popo dolgusu olarak da bilinen bu operasyonda çeşitli dolgu malzemeleri büyütme amacıyla popo bölgesine yerleştirilir.

  Kalça dolgusu fiyatları enjekte edilecek dolgu malzemesine ve ne miktarda dolgu malzemesi kullanılacağına göre değişkenlik gösterir. Silikon popo olarak da adlandırılan bu operasyon çok uzun yıllardır en sık tercih edilen popo büyütme operasyonlarından biridir.

   

  Popo Estetiği Kimler İçin Gereklidir?

  Popo estetiği ameliyatları oldukça kişiselleştirilmiş prosedürler olup kişi bunu yalnızca kendisi istediği için tercih edilmelidir. Bir başkasının arzularını yerine getirmek ya da idealize edilen herhangi bir imaja uymak için popo estetiği yaptırılmamalıdır. Nitekim diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi popo estetiği yaptırmak isteyenlerin de gerçekçi beklentilere sahip olmaları şartı aranır.

  • Poposunun çok küçük olduğunu düşünen,
  • Poposunun yuvarlaklığından ya da genel şeklinden memnun olmayan,
  • Genetik nedenlere bağlı olarak düz görünümlü bir popoya sahip olan,
  • Aşırı kilo dalgalanmaları ya da yaş alma nedeniyle düz ya da sarkık bir popo görünümü bulunan,
  • Poposu asimetrik olan,
  • Gluteal bölgede belirgin bir yumuşak doku gevşekliği bulunan kişiler popo estetiği yaptırabilirler.

  Bununla birlikte popo estetiği ameliyatı yapılacak olan kişilerin fiziksel olarak sağlıklı olması, iyileşmeyi geciktirebilecek ya da ameliyat riskini artırabilecek tıbbi durumlarının bulunmaması çok önemlidir.

  Ameliyat olacak kişilerin sigara içmemesi tercih edilir. Kişinin ameliyatın ardından doğru beslenme ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeyi kabul etmesi operasyon etkisinin uzun süre devam edebilmesi açısından önemlidir.

   

  Kalça Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

  Bbl ameliyatı sonrası ilk birkaç günlük süreçte hareket etmek zor olabilir. Diğer taraftan kalça estetiği için hangi yöntemin kullanıldığı ve ne miktarda dolgu malzemesi enjekte edildiği gibi birçok farklı etken iyileşme sürecinin hastalarda farklılık göstermesine neden olur. Şişliklerin azalması ve tam iyileşmenin sağlanması için birkaç ay gerekebilir.

  Düz ve Zayıf Popo İçin Ne Yapılması Gereki
   

  Kalça Estetiği Kararı Nasıl Verilir?

  Kalça estetiği aşırı büyük  ya da vücut proporsiyonuna uymayan düz kalçalara sahip olunması ve buna bağlı fiziksel rahatsızlıklar yaşanması durumunda kişinin kendi iradesi ile başvurduğu bir kozmetik cerrahi prosedürüdür.

  Kişi doktor tarafından muayene edilir. Operasyona uygun olup olmadığı ve operasyon ile ilgili beklentilerinin gerçekliği tespit edilir. Ardından hangi yöntemin uygulanması gerektiği hasta özelinde kararlaştırılır ve prosedür uygulanır.

   

  Popo Estetiğinde En İyi Yöntem Hangisi?

  Kalça estetiği öncesi sonrası, görüntüler ile hastanın değişimini gözler önüne seren bir operasyondur. Hem kadın hem erkekler tarafından tercih edilebilecek ve vücudun çok daha dengeli bir görüntüye sahip olmasını sağlayacak popo estetiği için hangi yöntemin en uygun olduğuna karar verebilecek tek kişi ise uygulamayı gerçekleştirecek uzmandır. Sonucunda hastanın daha estetik bir görüntüye sahip olmasını sağlayan uygulamalardan hangisinin hasta için ideal olduğuna pek çok farklı etken göz önünde bulundurularak karar verilir.

  Popo (Kalça) Estetiği Adına Yapılan Uygulama Türleri
   

  Popo Küçültme Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Popo küçültme estetiği yapılacak olan kişinin sağlık durumunun istikrarlı olması ve operasyon sonucu ile ilgili gerçekçi beklentilere sahip bulunması çok önemlidir. Kişinin cilt durumu, yaşı, poposunun boyutu ve yapısı ameliyata uygunluk aşamasında değerlendirilmesi gereken en önemli noktalar olarak kabul edilir.

  Popo küçültme estetiği ameliyatı herhangi bir fiziksel rahatsızlığı gidermenin yanı sıra popo boyutunun küçültülmesi ve kalçalara vücut yapısı ile uyumlu şeklin verilmesi için 18 yaşından büyük ve operasyon için  gerekli şartları taşıyan kişilere yapılabilir.

   

  Popo Küçültme Estetiği Nasıl Yapılır?

  Popo küçültme estetiği lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyat popoda yapılan insizyon ile başlar. Ardından fazla yağların alınması için liposuction yapılır. Liposuction popo içerisine insizyon yoluyla bir kanül yerleştirilmesini içerir.

  Kanül, bir liposuction pompasına ya da özel bir şırıngaya bağlı içi boş bir tüptür. Kanül hedef alana yerleştirilmeden önce bölgeye solüsyon enjekte edilir. Bu solüsyon uygulama esnasında kanamanın azalmasını sağlar ve hastanın konforunu artırır.

  Kanül hedef bölgeye yerleştirildikten sonra yağ hücrelerinin dokulardan serbest bırakılması için ileri geri hareket ettirilir. Yerinden çıkarılan yağ hücreleri emme pompası ya da şırınga ile emilir.

  Aynı işlem her iki kalçada istenilen küçülme ve şekillendirme elde edilene kadar sürdürülür. Lazer ya da ultrason destekli liposuction uygulandığında yağ hücrelerinin çevre dokulardan manuel olarak çıkarılmasına gerek kalmaz.

  Söz konusu teknolojiler sayesinde yağın dışarı çekilmesine gerek kalmaksızın kalçanın içerisinde eritilmesi mümkün olur.

  Özellikle cilt kalitesinin iyi olmadığı durumlarda tek başına liposuction uygulanması popo küçültmesini sağlasa da yağların alınması sonucunda kalçalar sarkık ve gevşek bir hal alabilir. Bu durumda sarkmaların ve gevşemelerin giderilmesi için genel anestezi altında fazla derilerin alındığı bir cerrahi prosedür gerçekleştirilir.

   

  Popo Estetiği Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

  Popo küçültme ameliyatı gibi popo bölgesinin daha estetik bir görüntüye sahip olmasını sağlayan uygulamaları anestezi altında gerçekleştirilir. Dolayısıyla ameliyat esnasında hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Uygulama sonrasında ağrı meydana gelmesi normaldir. Bu gibi durumlarda uygulamayı gerçekleştiren uzman tarafından verilen talimat ve önerileri uygulamak gerekir.

  kadin popo 6
   

  Popo Estetiği (Kalça Ameliyatı) Sonrasında İz Kalır Mı?

  Bbl ameliyatı fiyatları konusu ile birlikte iz kalıp kalmadığı da oldukça merak konusudur. Cerrahi bir müdahale olduğundan iz kalması mümkündür. Büyük bir titizlikle ve mutlaka uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken bu ameliyatlarda kalça estetiği fiyatları pek çok farklı etken dolayısıyla değişkenlik gösterir.

   

  Kalça Estetiği Kalıcı Mı?

  Popo estetiği fiyatları hastanın isteklerine ve farklı noktalardan enjekte edilecek yağ dokusuna göre değişir. Bu doğrultuda çeşitli noktalardan alınan yağ ya da dolgu malzemesi yardımı ile enjekte edilen yağlar kilo alıp vermeye göre artıp azalabilir.

  Kalça büyütme ameliyatı fiyatları enjekte edilen dolgu malzemesi ya da yağ miktarına göre değişkenlik gösterir ve ameliyatta enjekte edilen yağın tamamı popoda kalmaz. Zaman içerisinde popo tamamen estetik ve doğal bir görüntüye sahip olur.

  kadin popo 2
   

  BBL Yastığı Ne Kadar Kullanılır?

  BBL yastığı operasyon sonrası hastaların kendilerini daha konforlu hissetmeleri ve iyileşme sürecini daha başarılı şekilde geçirmeleri amacıyla kullanılır. Ne kadar süreyle kullanılacağına ilişkin en doğru bilgiyi uzmandan öğrenmek gerekir. Bu sayede oturmak ya da yatmak gibi aktiviteler çok daha pratik ve rahat şekilde yapılır.

   

  BBL Estetiği Kaç Seans Sürer?

  BBL estetiğinin ne kadar süreceği, seans ile yapılıp yapılmayacağı gibi konular için uygulamayı yapacak uzmana danışmak en doğrusudur.

   

  Erkekler de Popo Estetiği Yaptırabilir Mi?

  Günümüzde kalçaya yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında araştırma yapan kullanıcıların yalnızca kadınlar değil, erkekler de olduğu görülür. Bu durumun en önemli sebebi popo estetiğinin yalnızca kadınlar tarafından değil erkekler tarafından da tercih ediliyor olmasıdır. Dolayısıyla erkeklerin popo estetiği yaptırmalarına engel olabilecek herhangi bir durum yoktur.